L’OREAL’in devrimsel teknolojisi

Kullandığımız onca ürün, uygulanan onca teknik arkasında ciddi bir araştırma ve geliştirme bulunuyor. L’Oreal de ortaya çıkardığı son teknikle öyle bir noktaya geldi ki, gelecekte güzellik sektörü için ne tür ürünlerle karşılaşacağımızı merak etmeye başladık.

loreal

Teknoloji her alanda olduğu gibi güzellik ve kozmetik sektöründe de tam gaz ilerliyor. Son kullanıcılar olarak ortaya çıkan ürünlerin ve tekniklerin etkilerine odaklanmamız son derece doğal. Dünyada her yıl milyonlarca kadın saç incelmesi ve dökülmesi problemiyle karşılaşıyor. Her ne kadar saçların güçsüzleşmeye bağlı dökülmesini büyük oranda azaltan ürünler olmasına rağmen, bu durum için kesin bir tedavi bulunmuyor. L’Oreal, geliştirdiği özel teknikle saç dökülmesi probleminin çözümüne bir adım daha yaklaşmış olabilir.

Ünlü kozmetik üreticisi bioprinting konusunda uzman Fransız şirket Poietis ile bir ortaklık gerçekleştirdi. Peki neden saç bakımında uzman bir şirket böyle bir ortaklığa adım atsın? L’Oreal’in amacı tamamen fonksiyonel gerçek saç kökleri üretmek ve saçın biyolojisini daha yakından keşfetmek. Sonuçta da ortaya çıkan problemleri çözümleyecek ürünler sunmak.

SAÇ KÖKLERİNİN ÖNEMİ

Her insanın vücudunda milyonlarca kıl kökü vardır ve bu köklerin her birinden sadece tek bir kıl çıkar. L’Oreal’in saç biyolojisi uzmanı Bruno Bernard “Saç-kıl kökleri, yapısal anlamda en karmaşık organlardan biridir çünkü saç-kıl kökünün dört farklı bölümünde toplamda 15 farklı tipte hücre bulunur” diyor. Bu noktada köklerin içindeki yapıyı anlamak, saçların sağlıklı ve güçlü kalması için gerekli şartları destekleyecek ürünleri ortaya çıkarmak adına hayati bir öneme sahip.

NEDIR BU BIOPRINTING? L’Oreal’in ortaklık gerçekleştirdiği Poietis’in CEO’su ve bilim şefi Fabien Guillemot “Lazer destekli bioprinting teknolojisi, hücrelerin hepsini yüksek çözünürlükle teker teker yazmanıza olanak tanıyor” diyor. Bu teknoloji aslında üç boyutlu yazıcılar gibi çalışıyor. Tek farksa, plastik ya da başka bir malzeme yerine, hücre bölünmesini sağlayan biyolojik sıvılar şekillendiriliyor ve istenilen şekilde yapılar ortaya çıkarılabiliyor. Kilit noktaysa, ortaya çıkarılan hücresel yapının büyüyerek fonksiyonel bir saç kökü haline gelebilmesi.

Bir konuyu hatırlatmakta fayda var; bioprinting ile üretilen fonksiyonel saç kökleri, direkt olarak saç incelmesi ve kaybı için bir tedavi niteliği taşımıyor. Sadece bilim insanlarının başarılı testler yapmasına olanak tanıyor.

Bu yazı bir advertorial’ dir. Bu haber bültenindeki ürünü hemen satın almak için  “Satın Al” butonunu tıklayınız.

satin-al

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu
2016-12-10T17:43:43+00:00 By |Categories: Haberler|Yorum yok

About the Author:

Ayfer Ateş 1987 yılında University of Basel (İsviçre) ' Eczacılık fakültesini bitirdi. Aynı üniversitede doktorasını tamamlamış ve halen öğretim üyesi görevini sürdürmekte ve bu web sitesine Konuk Yazar olarak yazılar yazmaktadir.

Siz de fikrinizi belirtin

WhatsApp Bilgi Hattı