Diz Ağrısına Karşı Mutlak İşe Yarayacak 9 Çözüm : Biorichi At Kestanesi ve Green Farma Glukozamin Kondroitin Kullanımı

SOĞUK UYGULAMALAR: Şişlik, sıcaklık ve ağrı içerisindeki ekleme soğuk uygulama yapmak yararlı olabilir. Eğer diz zarar gördüyse veya artritten dolayı acı varsa her saat başı 20 dakika eklem etrafına uygulamak yangıyı azaltmaya yardıma olur.

biorichi at kestanesi kremi-diz-agrisi

İLAÇLAR: Tıp dilinde non steroid anti infiamatuvar (NSAI) olarak adlandırılan, içerisinde kortizon olmayan yangı gidericiler, en sık kullanılan ağrı kesici olan asetaminofenden daha etkilidir. Midenizi dikkatle koruyarak 10-14 gün süreyle ilaç tedavisi uygulayabilirsiniz. Elbette bu öneri, sizi izleyen hekiminizden gelmeli ve sonuçları onunla paylaşmalısınız. Ayrıca Biorichi At Kestanesi Kremi ağrılarınızın azalmasında yardımcı olur.

EGZERSİZLER: Kesinlikle çalışmayı, günlük yaşantınızın gerektirdiği hareketleri bırakmayın. Diz eklemini destekleyen kasları aktif tutun. Ağrınız varsa şu iki şeyi yapmamamzda fayda var: Koşmak ve direnç egzersizleri ile bacak çalıştırmak. Bunların yerine yürüyüş yapmak, eliptik bisiklete binmek ve ayaklannızı yukarı kaldırarak uygulayacağunz kinetik egzersizleri tercih edin.

BESLENME: Bu konuda çok klinik çalışma var. Sonuçları tartışmaya açık. Bir çalışmada günde 2 su bardağı süt içen kadınlarda osteoartrit belirtilerinde gerileme olduğu öne L sürülmüş. Bir diğer çalışmada da C vitamininden zengin beslenme ile osteoartrit belirtilerinin daha hafif yaşandığı saptanmış. Zerdeçal ise yüzyıllardır bilinen antiinfiarnatuvar yangı giderici özelliği sayesinde bizim kliniğimizde yaptığımız öneriler listesinde 1 numara olmayı sürdürüyor.

KİLO KAYBI: Verdiğiniz her 1 kilo, dizlerinizden 5 kilo gibi bir ağırlık azaltıyor. Düzenli egzersiz ve dengeli beslenmeyi birleştirmek, diz eklemlerine işlevlerini geri kazandırmada bence altın standart. Daha sağhkh dizlere (tüm eklemleri de eklemeliyiz) sahip olmanın yolu “işleyen demir ışıldar” deyip hareket etmekten ve ne yiyip ne içtiğimize dikkat etmekten geçiyor.

biorichi at kestanesi fiyat

GLUKOZAMİN / KONDROİTİN: Bu iki madde hakkında yapılmış pek çok klinik çalışma var. Bazılarında çok anlamlı sonuçlara ulaşılmış ve kullanılmalan öneriliyor, diğerlerinde ise
kontrol grupları arasında belirli bir fark saptanmadığı bildiriliyor. Bazı hastalarımızın dizlerinin olumlu yönde etkilendiğini, bazısının yarar görmediğini bildirdiğini biz de kliniğimizde izliyoruz. En doğrusu 2-3 aylık bir kur yapmak ve sonuçları gözlemlemektir. Bunun için Green Farma Glukozamin Kondroitin kullanabilirsiniz.

DİZ EKLEMİNE İĞNE: Bu uygulamanın temel amacı ağruun kaynağına doğrudan ulaşmak. Kortizon ekleme direkt olarak enjekte edildiğinde yangıyı hafifletebiliyor. Geçici olarak işe de yarıyor. Ancak tekrarlanan enjeksiyonlann kıkırdak dokuya olumsuz etki yaptığı görüşü yaygın. Bu nedenle uzmanlar yılda dört beş uygulama ile bu tedavi yöntemini sınırlıyorlar. Diz eklemine kayganlaştırıcı Hyalüronik asit enjeksiyonlan da yaygın bir uygulama.

TROMBOSITTEN ZENGİN PLAZMA (PRP): Kan örneği üzerinde işlem yapılarak trombosit (kanın pıhtılaşmadan sorumlu hücreleri) zengini bir içerik kazandırır. Büyüme faktörleri olarak adlandırılan konsantre proteinlerle ekleme enjekte edilir. PRP ilk olarak atletlerde sakatlıkları gidermek amacıyla kullanılmış ve erken müdahale edilerek diz ısının giderildiği gözlenmiştir. Uygun hastalarda PRP bir süreliğine ağnyı gidererek ya da en aza indirgeyerek hareket kısıtlılığını ortadan kaldırıp diz ekleminin işlevini sürdürmesine olanak tanıyabilir.

DİZ PROTEZİ: Eğer tedavi yöntemleri bir işe yaramıyorsa, eklem tümüyle haraplanchysa ve artık işlevini yitirdiyse, son çözüm olarak cerrahi girişimle femur ile tibia (üst ve alt kemik) uçlarına yapay eklem yaratarak protez konur.

YUMURTA KABUĞU: Yumurta kabuğundan elde edilen özlerin glukozamin benzeri faydalan var.

DİĞERLERİ: Doğal destek olarak Green Farma TİP 2 KOLAJEN’den, Green Farma OMEGA-3’ten ve HYALÜRONİK ASİT’ten faydalanilabilir.

Bu yazı bir advertorial’ dir. Bu haber bültenindeki ürünü hemen satın almak için  “Satın Al” butonunu tıklayınız.

satin-al

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu
2016-12-10T17:43:44+00:00 By |Categories: Biorichi|Yorum yok

About the Author:

Selin Kaya, Petra'da satış müdürü olarak çalışıyor. Petra ürün gamında bulunan Biorichi,Perla,Ecolinn,Avedien ürünlerinin satış ve tanıtım danışmanlığını yapıyor.

Siz de fikrinizi belirtin

WhatsApp Bilgi Hattı