D Vitamini Nasıl Kazanılır ve Green Farma D Vitamini Ürünü İçeriği Nedir ?

D vitamini eksikliği, gıdalarla giderilemez. En güçlü D vitamini kaynaklanm her gün yeseniz de toplam ihtiyacınızın ancak yüzde 10-20’sini karşılarsınız. Temel çözüm şu: “Güneşlenmeyi, cildimizi güneşle buluşturmayı öğreneceğiz.

green farma d vitamini

green farma d vitamini

Güneşlenmek dendi mi, sadece yaz aylarında bir-iki haftayla sınırlı olacak şekilde kumlara uzanmayı anlıyoruz. Oysa bu sürede cildinizin üretip depoladığı D vitamini size ancak en fazla 1-2 aylık bir stok sağlayabiliyor. Önemli olan, güneşten yıl boyu istifade etmenin bir yolunu bulmak. Güneşten istifade etmek için ille de soyunup dökünmeniz gerekmiyor. Dirsek ve dizden itibaren el ve ayaklarının haftada üç-dört kez yarım saat güneşle buluşturabilseniz, bu da işe yarıyor. Bir diğer problem de şu: Güneş ile cildimiz arasında şehir yaşamının getirdiği bazı engeller de var. Bir kere gün boyu zaten güneşten uzağız. Evden çıkıp toplu taşıma araçlarına biniyor, otobüsten önünde indi-ğimiz çalışma binalanna girip gün boyu kapali ortamlarda yaşıyoruz.

Çalıştığımız ortamlar bize güneşin gönderdiği UVB ışınlarının ulaşabilmesini engelleyen pek çok engel var. Mesela hava kirliliği. Hava kirliliğinin artması ile ortamda olan karbon parçacıklar UVB’yi adeta kapıyor ve cilde ulaşmasını engelliyor. Yani sokakta gezseniz bile cildinizi güneşle buluşturmanız zor. Ayrıca bize güneş korumah ürünleri satmaya çalışanlar kafamız kanştırıyor, “güneşten koruyucu ürünleri kışın da kullanın” diye dayatıyor. Yaşlanmak da önemli bir problem! Yaş ilerledikçe cilt güneşle buluşsa bile gençlikteki kadar D vitamini üretmeyi beceremiyor. Kilo sorununun yaygınlaşması da ayrı bir konu.

Birçok klinik araştırma, kilo fazlası olanlarda D vitamin! eksikliğinin daha yaygın olduğunu ortaya koydu. Özetle D vitamini eksikliği, sürpriz bir gelişme değil. Hatta yeni bir sorun gibi de görülmemeli. Zaten vardı, giderek artıyor ve artacak! Ama biz yeni farkına vardık. Bu konuda da yaygın bir toplumsal bilinçlenme ihtiyacı içindeyiz ve tabii ki ilk görev biz doktorlara düşüyor. D Vitamin ihtiyacınızı Green Farma Kalsiyum,Magnezyum,Çinko ve D3 (Kolekalsiferol) ile tamamlayabilirsiniz.

Bu yazı bir advertorial’ dir. Bu haber bültenindeki ürünü hemen satın almak için Burayı ya da yandaki “Satın Al” butonunu tıklayınız.

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Türkiye’de yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam Satın Alürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için dokturunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu
2016-12-10T17:43:45+00:00 By |Categories: Petra Green Farma|Yorum yok

About the Author:

Selin Kaya, Petra'da satış müdürü olarak çalışıyor. Petra ürün gamında bulunan Biorichi,Perla,Ecolinn,Avedien ürünlerinin satış ve tanıtım danışmanlığını yapıyor.

Siz de fikrinizi belirtin

WhatsApp Bilgi Hattı