Akciğer Kanserine Karşı Maydanoz Etkin mi ? Bakın Uzmanlar Ne Diyor ?

Maydanoz,dünyada en çok bilinen bitkilerden biridir.Bu bitki, vücudun ihtiyaç duyduğu bir çok vitamin ve minearl içerir. Bağışıklık sistemini doğal yollardan güçlendiricidir, böylelikle nezle,grip ve enfeksiyonlara kolaylıkla yakalanmazsınız.

maydanoz

Yukarda sıralanan faydaların dışında son çalışmalar, maydanozun akciğer kanserini önleyebilme potansiyeli var. Bu hastalığa yakalananlar için iyi haber : araştırmacılar, düzenli olarak maydanoz tüketildiğinde kanser hücrelerinin %86 ‘ya kadar oranda giderildiğini keşfettiler.

Akciğer kanserine karşı vücudun güçlendirilmesi, apigenin adı verilen bir bileşikten kaynaklanıyor. Apigenin aynı zamanda soğan,enginar,kişniş,keklikotu ve kerevizde de bulunuyor.

Apigenin ayrıca kırmızı şarap ve papatya çayında da bulunuyor ancak en zengin içerik maydanozda. Bu nedenle uzmanlar, günlük beslenmenizde maydanoza yer vermenizi öneriyorlar. Maydanoz yemeye ek olarak antioksidant ve A ve C vitamin içeren maydanoz çayı da yapabilirsiniz. Maydanoz çayı yapmanız için iki şey lazım : maydanoz kökü ve kaynar su :

1) 15 gram maydanoz kökünü iyice kıyın.
2) 200 ml (1 bardak) kaynar suyu üzerine dökün
3) 5 dakika kadar kaynatın
4) KArışımın üzerini kapatın ve 15 dakika soğutun
5) Süzgeçten geçirip için

Günde 3 kez bu çayı içtiğinizde fayda sağlarsınız.Akciğer kanseri hücrelerini öldürmeye ek olarak bu çay ve maydanoz, göğüs,pankreas,yumurtalık ve kolon kanserlerine karşı savaşmaya yardımcı olur.

Diğer yararları :

* Kanserojen maddeleri nötralize eder,sigara içenler için etkendir
* Vücuda zarar veren serbest radikallere karşı savaşan glutathione içerir
* Kandaki antioksidantları arttırır
* Ateroskleroz, Astım ve diabet gibi çeşitli hastalıkları önleyen C vitamini içerir
* A vitamini içerir, özellikle beta karoten
* İltihap ve ilgili hastalıklara karşı korur, bunların arasında romatizmal artrit,osteoartrit ve astım vardır.

Kaynak: stethnews.com/1844/this-herb-could-kill-your-lung-cancer-cells/

Maydanozun bir çok faydasını içeren gıda takviyeleri, Petra ürünleri arasında bulunan Green Farma grubunda da yer almaktadır. Bu ürünleri aşağıdaki butona tıklayarak satın alabilirsiniz.

Bu yazı bir advertorial’ dir. Bu haber bültenindeki ürünü hemen satın almak için Burayı ya da yandaki “Satın Al” butonunu tıklayınız.

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Türkiye’de yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam Satın Alürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için dokturunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu
2016-12-10T17:43:45+00:00 By |Categories: Petra Green Farma|Tags: , |Yorum yok

About the Author:

Selin Kaya, Petra'da satış müdürü olarak çalışıyor. Petra ürün gamında bulunan Biorichi,Perla,Ecolinn,Avedien ürünlerinin satış ve tanıtım danışmanlığını yapıyor.

Siz de fikrinizi belirtin

WhatsApp Bilgi Hattı