Petra Himalaya Tuzu Detoksu…

Tuz çok önemli bir besin unsuru. Eğer her gün yeteri kadar tuz -daha doğrusu sodyum- kazanamazsak bazı sorunlar ortaya çıkıyor. Aslında sodyumu kazanmak çok zor bir şey değil. Yediğimiz hemen her şeyde sodyum zaten var. Ne kadar az tuzlu yerseniz yiyin sodyumsuz kalma ihtimaliniz az. Kısacası sorun yokluktan değil çokluktan çıkıyor!

anion-ped-06

Son araştırmalara göre ülkemizde erişkin biri günde 18-20 gram tuz tüketiyor. Bu korkunç bir rakam. Çünkü çok güçlü böbrekleriniz olsa bile günlük tuz süzme kapasiteniz 6-7 gramı geçemiyor. Sonuçta tuzun fazlası vücutta birikiyor. Yanma suyu da alıyor. Sonra gelsin şişkinlikler… Sağlıklı bir beslenme düzeninde günlük tuz tüketiminizi 2.5-3 gram civarında tutmalısınız (2.5 silme çay kaşığı tuza denktir).

Tuz özellikle “tuza hassas” kişilerde hipertansiyonun en önemli nedenlerinin başında geliyor. Tuz tüketimi arttıkça hipertansiyon sıklığı ve tansiyon yüksekliğinin şiddeti artıyor. Kısacası fazla tuz tüketmek hipertansiyon tuzağına düşmekle eş anlamlı.

Çoğu hipertansiyonluda sadece tuz tüketimini kontrol altına almanın bile tansiyonu düşürdüğü dikkate alınırsa konunun önemi daha iyi anlaşılacaktır. Türk Hipertansiyon Dermeği son araştırmasında her dört yetişkinden birinde hipertansiyon olduğunu saptadı.

Bu artışın bir nedeni kilo probleminin yaygınlaşması ise diğeri de tuz tüketiminin fazlalığı. Ayrıca fazla tuzun mide kanseri ile ilişkili olduğu düşünülüyor.

Ancak himalaya tuzu , normalde kullandığımız tuzdan tamamen farklı bir kristal yapısına sahip olduğundan tuzun yukardaki tüm olumsuz özelliklerinden uzak…

Bence detoksa himalaya tuzu ile başlanmalı!

satin-al

 

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu
2016-12-10T17:44:04+00:00 By |Categories: Himalaya Tuzu|Tags: , |Yorum yok

About the Author:

Ayfer Ateş 1987 yılında University of Basel (İsviçre) ' Eczacılık fakültesini bitirdi. Aynı üniversitede doktorasını tamamlamış ve halen öğretim üyesi görevini sürdürmekte ve bu web sitesine Konuk Yazar olarak yazılar yazmaktadir.

Siz de fikrinizi belirtin

WhatsApp Bilgi Hattı