Temizlikte Yaptığınız 9 Hata : Perla Ve Ecolinn İle Bunları Nasıl Önlersiniz ?

Ev temizliğinde yaptığınız 9 hata, temizlik süresinin 2 kata kadar uzamasına neden oluyor. Bakalım siz de bu hataları yapıyor musunuz ?

Önce görünen kirleri temizleyin. Daha detaylı temizliği, aşamalı olarak gerçekleştirin. Vakumlu süpurge ile toz kaldırmadan her yeri süpürmek genellikle ilk işlemdir. Temizlik sırasında kullanılan suyun sıcak olması önemli. Sildiginiz döşemeleri en sonunda kuru ve temiz bir bezle kurulamanız da şart. Temizlik bezi olarak Perla genel temizlik bezini kullanabilirsiniz.

– Temizleme suyunu mutlaka sık sık değiştirin.

– Temizleyici maddelerin derine işlemesi için biraz bekleyin. Daha sonra durulama veya kurulama yapmalı.

– Temizliğil ev tozu akarları ve küf mantar sporlarına karşı da bir önlem olarak da düşünün. Evdeki örtü, çarşaf, nevresim gibi tüm tekstil ürünlerini makinede uygun sıcaklıkta ve programda yıkayın ve ütüleyin.

– Lavabolar, klozetler ve duş yerleri sağlığımız açısından en fazla temizlenmesi gereken yerler. Özellikle buraları ihmal etmeyin. Bunun için Ecolinn banyo WC temizleyiciyi öneririz.

ecolinn banyo wc temizleyici

– Mobilyaların tozlarını Perla profosyonel temizlik bezi ile silin. Lekeler varsa, yüzeyi bozmayacak özel temizleyiciler ya da deterjanlar kullanın.

– Kapı kolları ya da merdiven kenarı gibi çok kişinin ellerinin değdiği yuzeyleri, önce sıcak su ile ve sonra hilyenik bir malzemeyle silin

– Suyla ve fırçalanarak yıkanan halıların tabanı ve birleşme yerleri zarar görür,yıpranır. Arap sabunu gibi maizemelerle halılarını temizleyen kadınlar, daha sonra toz ve kirin tekrar yüzeye çıktığının farkında olmuyorlar. Oysa “Ecolinn halı şampuanı” ile yıkanan bir halı kuruduktan sonra elektrikli süpürge ile temizlendiğinde kir kalmıyor.

– Odaları her gun elektrik supurgesiyle süpürmeye, sık aralıklarla Ecolinn ecopower anti bakteriyel dezenfektan katılmış suyla yerleri, camları, kapılan silmeye özen gösterin.

ecolinn -dezenfektan

– Bebek odalarını haftada bir kez çamaşır suyuyla temizleyin, bu işlemi bebek odada yokken yapın, sonrasında odayı havalandırın.

 

Bu yazı bir advertorial’ dir. Bu haber bültenindeki ürünü hemen satın almak için  “Satın Al” butonunu tıklayınız.

satin-al

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu

About the Author:

Ayfer Ateş 1987 yılında University of Basel (İsviçre) ' Eczacılık fakültesini bitirdi. Aynı üniversitede doktorasını tamamlamış ve halen öğretim üyesi görevini sürdürmekte ve bu web sitesine Konuk Yazar olarak yazılar yazmaktadir.

Siz de fikrinizi belirtin

WhatsApp Bilgi Hattı